Bądź na bierząco - RSS

Wychowawcze problemy z psem

lipiec 28th, 2011 Kategoria dla psa, dla psów, tresura psów

Wielu właścicieli psów zastanawia się co jest powodem, iż dorosły już pies, wcześniej odpowiednio tresowany zaczyna niszczyć drzwi, dewastować mieszkanie, ciągle ujadać, szczekać, itp. Przyczyn tego problemu może być masa. Najczęściej jest to zbyt silna pozycja społeczna psa w rodzinie, tak zwana dominacja. Często jest to symptom nadpobudliwości, nadaktywności. Powodem pierwszej przedstawionej przyczyny takiego zachowania może być zbytnia troska właściciela o dobro swego pupila. Niejednokrotnie zdarzyło się tak, że, gdy szczenię trafia do nowych właścicieli, to nie jest ono całkowicie samodzielne. W trakcie pierwszej doby często skamle i instynktownie szuka matki. Właśnie wtedy właściciel lituje się nad nim i zaprasza go do łóżka, do pokoju w którym przebywa.

Zabawki marki Premier dla psów z niespożytą energią

I tak powoli z dnia na dzień, z nocy na noc przyzwyczajamy psa do coraz bardziej odważnych zachowań. W tym czasie właściciel poświęca mu dużo uwagi. Niestety, gdy szczenię staje się coraz starsze, a my nadal traktujemy go jak do tej pory, robimy mu ogromną krzywdę. Natura ma swoje utarte schematy. Suka w tym przypadku zachowuje się lepiej od człowieka, ponieważ stara się usamodzielnić swoje młode, z dnia na dzień pozostawiając je w samotności na coraz to dłuższe okresy czasu. To przystosowuje szczeniaki do późniejszego życia. Właściciele często nie wiedzą kiedy mają przestać pieścić maluszka, a kiedy już traktować jak dorosłego osobnika. W tym przypadku wszystko jest dobrze, gdy pies jest obok nas, gdy towarzyszy nam na każdym kroku. Schody zaczynają się wtedy, kiedy musimy naszego zwierzaka zostawić w domu samego lub pod opieką kogoś innego. Pies pozostając sam w domu można rzec, że rozpaczliwie wzywa właściciela – wyje, szczeka, a często niszczy przedmioty znajdujące się w mieszkaniu.

I wbrew pozorom nie jest to robione na złość. On wtedy tylko stara się wyszukać ślady zapachowe swego pana. Z pewnością zauważyliśmy, iż wtedy gryzie jedynie przedmioty, z którymi sami mamy dłuższy kontakt, czyli codziennego użytku: odzież, buty, itp. By uniknąć takich sytuacji należy przyzwyczajać psa, szkolić go na ewentualność opuszczenia przez nas domu. Musimy mieć pewność, że możemy go zostawić i nie zastaniemy po powrocie do domu większych szkód. By zająć czas psa podczas naszej nieobecności możemy zakupić zabawki na przykład marki Premier, które zajmą go na długie godziny. Są to różnego rodzaju gryzaki, w których między innymi można ukryć pokarm. Wszystkie te artykuły znaleźć można w sklepie internetowym Easypet.pl. Starajmy się zapewnić naszemu psu to co najlepsze.


Napisz Komentarz