Bądź na bierząco - RSS

Nowoczesne drzwi dla psów i kotów

kwiecień 7th, 2011 Kategoria dla psa, dla psów

Zarówno nowi, jak i też doświadczeni hodowcy psów mają problem wynikający często z braku posłuchu. Nierzadko zdarzyć się może, że nawet i wytresowany pies po pewnym czasie zacznie się buntować. Wpływ na to mają różnorodne czynniki zewnętrze. Zwierzęta jak mało kto wyczuwają atmosferę panującą w domu, a więc jeśli w mieszkaniu panują napięte stosunki, mają miejsce często kłótnie lub też nawet przemoc fizyczna – pies w takim otoczeniu czuje się bardzo zdezorientowany. Jego Państwo się kłócą i nie wie, kogo słuchać, po czyjej stronie stanąć. W takim wypadku może przestać reagować na wydawane mu polecenia. Warto jest wtedy zadbać o to, by nasze rozterki, sprzeczki nie wpływały na otoczenie z nami związane. Tak przecież też bywa w przypadku dzieci, gdyż to one właśnie najczęściej na tym tracą.

Wyznaczone strefy dla psów

Pies, by dobrze służyć swemu panu musi mieć jasno postawione granice, których raczej pilnuje się podniesionym słowem niż przemocą fizyczną. Dodatkowy pozytywny wpływ na psa ma różnego rodzaju zachęta. Przypomnijmy mu, jak to uczyliśmy go przybiegać na zawołanie, zostawać w miejscu po komendzie, opuszczać dom w razie potrzeby. Ponowne przejście, odświeżenie nauki z pewnością nie pójdzie na marne, a przyczyni się do polepszenia komunikacji z psem. Najlepszym przedmiotem umożliwiającym tresurę nawyków związanych z wypróżnianiem się przez psa stanowić będą drzwiczki dla psów, które to zakupić można w sklepie internetowym. Drzwi dla kotów, jak i też psów są w różnych rozmiarach, począwszy od tych stworzonych dla małych pupili, poprze średnie, a na dużych skończywszy. Duży pies to taki, który posiada masę ciała powyżej 45 kg.

Ważne jest dobranie odpowiedniego modelu ze względu na to, że tego typu inwestycja jest dość sporym wydatkiem i warto go wykonać jednokrotnie, by nie był on powielany w przyszłości. Szukajmy modeli sprawdzonych marek, wykonanych z dobrej jakości materiału. Na rynku ostatnio wyróżnia się marka Staywell, która to zajmuje się produkcją tego typu akcesoriów. Choć nie jest to jeszcze marka rozpoznawalna w naszym kraju, to na Zachodzie robi ogromna furorę. Modele drzwiczek dla dużych psów posiadają udogodnienie w postaci wbudowanego magnesu, który to zabezpiecza klapkę przed przypadkowym otwarciem. Najczęściej w komplecie znajduje się dodatkowa oprawa do zamontowania po zewnętrznej stronie drzwi frontowych. Drzwiczki z serii Staywell Original stosowane mogą być w różnych drzwiach, jak i też ścianach.


Napisz Komentarz