Bądź na bierząco - RSS

Budujemy kojec dla psa !

sierpień 2nd, 2011 Kategoria elektryczny pastuch

Jeśli mamy dom z ogrodem ,a nasz pies przebywa głównie na zewnątrz, to warto wybudować mu kojec. Dobrze by pies miał takie miejsce, które przynależy tylko do niego, i w którym cierpliwie przeczeka np. wizytę naszych gości. Kojec musi być rzecz jasna odpowiednio zabezpieczony przed ucieczkami. Metalowa siatka jako ścianki kojca z pewnością zda egzamin, lecz trzeba będzie wykonać podmurówkę. Psy są bardzo zwinne i nieraz zdarza się ucieczka pod siatką lub rozplątywanie jej od strony podłoża.

Miejsce psa w ogordzieKojec musi mieć co najmniej kilka metrów kwadratowych. pies musi czuć się w nim swobodnie. Obowiązkowo musi być tam zadaszenie – najczęściej wybierane w formie budy. Buda jest o tyle lepsza, niż sam dach, że pies może się w niech schronić podczas burzy i nie będzie odczuwał silnego wiatru ani zimna. Dodatkowo buda jest w środku ciemna, a w burzę psy w takich miejscach czują się najlepiej.

Coraz to popularniejsze są tzw. kojce elektroniczne dla psów. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie by mieć kojec tradycyjny i elektroniczny. Ten elektroniczny pozwala nam w sposób wręcz niewidoczny wyznaczyć dozwolone i zakazane dla psa strefy w ogrodzie. Tego typu kojec elektroniczny składa się z nadajnika, przewodu, którym uprzednio wymienione strefy wyznaczamy oraz obroży dla psa. Nadajnik zasilany jest tradycyjnie – z sieci za pomocą zasilacza. Obroża zaś może być zasilana na wymienną baterię lub na doładowywany akumulatorek. W przypadku posiadania zestawu z obroża na akumulatorek ustrzegamy się przed zakupem baterii, a obroża jest w pełni wodoodporna. I tutaj przyda nam się tradycyjny kojec dla psa, w którym będzie mógł przebywać pies podczas ładowania obroży. Pełne naładowanie nie zajmuje zbyt długo – w zależności od marki od 2 do 14 godzin. Zestawy z obrożami zasilanymi na akumulatorki to:

Canifugue Pro – niewidzialny elektryczny pastuch dla psów to zestaw polecany zarówno do małych jak i dużych ogrodów. Jeśli decydujemy się na ten zestaw musimy dokładnie wymierzyć ilość kabla jaką będziemy chcieli zastosować. Jeśli nasza instalacja będzie mierzyć maksymalnie 800 metrów, to wykonujemy to za pomocą tańszego kabla. Jeśli natomiast mamy większy ogród to trzeba będzie zastosować droższy kabel. Należy pamiętać, że przy instalacjach przewyższających 800 metrów, trzeba wymienić kabel na całej długości posesji. Obroża w tym zestawie nie ładuje się zbyt długo, bo tylko 4 godziny. Więc nie ma konieczności zamykania naszego psa w kojcu na długo.

Innotek SD-2100E to zestaw dedykowany zarówno małym, średnim jak i dużym psom. Regulacja poziomu impulsu pozwala dopasować obrożę do konkretnej rasy psa. Dodatkowo elektryczna obroża jest bardzo mała, więc możemy ją nawet zastosować u małego psa w typie teriera. Dodatkowo nadajnik posiada podtrzymanie awaryjne zasilania w przypadku braku prądu. Wystarczy włożyć zwykłe baterie AA, tak zwane paluszki i system ochroni nasz ogród przed psem jeszcze przez 40 godzin.

Dogtra EF-3000 Gold to ogrodzenie dla psa z najwyższej półki. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że marka ta korzysta z opatentowanego przez siebie systemu ostrzegawczego – wibracjami. Kiedy pies zbliża się do przewodu czuje wibrowanie obroży, dopiero później następuje impuls korekcyjny. Obroża z takiego zestawu zasilana jest na akumulatorek doładowywany nowego typu. Jego pełne naładowanie zajmuje wyłącznie 2 godziny. Dzięki czemu psa trzeba na krócej zamknąć w kojcu.

Wszystkie prezentowane ogrodzenia mają certyfikat ECMA. Dzięki niemu psy są bezpieczne w naszym ogrodzie, a my mamy pewność, że kupujemy produkt najwyższej jakości. Te i inne ogrodzenia kupić można np. w sklepach internetowych EasyPet lub ABCtresury.


Napisz Komentarz