Bądź na bierząco - RSS

Ochrona roślin i oczek wodnych

maj 25th, 2010 Kategoria dla psa

Niewidoczne ogrodzenie to unowocześniona forma elektrycznego pastucha. Niewidoczne ogrodzenia przeznaczone są dla psów oraz kotów. Po pierwsze mają one za zadanie chronić czworonoga przed niebezpieczeństwami czyhającymi poza posesją. Drugą funkcją takiego ogrodzenia jest ochrona ogrodu przez zniszczeniami wynikającymi z aktywnej zabawy naszych psów. Za pomocą niewidocznych ogrodzeń można także chronić takie rzeczy jak: oczko wodne, basen, piaskownica dziecka, rośliny itp.

Klasyczny montaż takiego ogrodzenia wygląda w sposób następujący: w domu, garażu czy altanie umieszczamy nadajnik czyli centralkę systemu. Podłączamy do niego przewód antenowy, który znajdziemy w zestawie. Otaczamy przewodem miejsca, w których nie życzymy sobie obecności czworonoga. Przewodem należy wrócić do nadajnika, tak by tworzył obieg zamknięty. Nadajnik podłączamy za pomocą zasilacza do gniazdka i w zasadzie instalacja jest już gotowa.

W zestawie znajduje się także obroże elektroniczna dla psa lub kota – w zależności jaki system mamy w posiadaniu. System działa tylko i wyłącznie na zwierzę, które nosi obrożę. Przewód, który znajduje się z zestawie jest zaizolowany, dlatego podczas przypadkowego dotknięcia, człowiekowi nic nie grozi.


Napisz Komentarz