Bądź na bierząco - RSS

Zachowanie psa

czerwiec 5th, 2010 Kategoria dla psa

Oduczenie psa niepożądanych zachowań jest czymś, nad czym pracuje każdy właściciel takiego czworonoga. Przy tej okazji wykorzystuje rozmaite metody szkoleniowe, również i te bazujące na elektronicznych systemach treningowych.

Nie mniej jednak pamiętać trzeba o tym, że nie każda metoda do rozwiązania poszczególnych problemów się nadaje. W treningu nie chodzi także o to – a przynajmniej nie o to chodzić powinno, aby psa pewnych jego indywidualnych zachowań pozbawiać- psa należy nauczyć. Pamiętać bowiem trzeba o tym, że są to inteligentne zwierzęta – jak dowodzą naukowe badania, psy są o wiele bardziej inteligentne aniżeli się ludziom wydaje. Często niestety traktowane są jako automaty, które posłusznie mają wykonywać polecenia. Tymczasem one także potrafią myśleć i także łatwo zranić ich uczucia.

Ludzie zdają się czasami w ogóle o takich rzeczach nie pamiętać. Bardzo też często niepożądane zachowania psów są przez właścicieli interpretowane jako przejaw złośliwości, co także jest bardzo błędnym podejściem, bo nie pies ponosi za to winę.


Napisz Komentarz