Bądź na bierząco - RSS

Metody szkolenia psów

maj 7th, 2010 Kategoria dla psa

Na przestrzeni wielu kolejnych stuleci – odkąd pies został udomowiony przez człowieka – zmieniały się metody w zakresie szkolenia tych zwierząt. Przez bardzo długi czas obowiązywała zasada, że psa nauczyć można posłuszeństwa tylko i wyłącznie poprzez złamanie jego charakteru, co realizowano przez kary, również i cielesne.

Dzisiaj taka metoda nie jest już wcale popularna, chociaż są jeszcze osoby, które chętnie ją stosują. Dzisiaj pojawiły się zupełnie nowe możliwości, dzięki którym psa niewłaściwych nawyków można oduczyć szybko, bezboleśnie i bardzo skutecznie. Mowa w tym miejscu o rynku elektroniki dla psów, a mianowicie o obrożach antyszczekowych i treningowych oraz o elektrycznych ogrodzeniach.

Psy na taki trening nie reagują w taki sam sposób, nie mniej jednak znoszą go raczej dobrze – jeżeli przy tej okazji pojawia się jakikolwiek problem, najlepiej jest zasięgnąć porady profesjonalnego tresera. Cała ta elektronika jest dla zwierząt bezpieczna, dzięki czemu zapanować nad nimi mogą naprawdę różne osoby.


Napisz Komentarz