Bądź na bierząco - RSS

Elektryczny pastuch dla psa i kota

kwiecień 1st, 2010 Kategoria dla psa

elektryczny pastuch, dla psaBardzo wiele osób jest właścicielem jednocześnie psa i kota. Niekiedy zwierzęta te żyją ze sobą w zgodzie, innym natomiast razem o takiej zgodzie nie ma nawet mowy – pies dokucza kotu, przez co kot jest bardzo zestresowany, a dodatkowo odbija się to oczywiście na funkcjonowaniu całego gospodarstwa domowego. Wiele osób w takiej sytuacji sięga po rozwiązania w postaci obroży treningowej czy niewidocznego ogrodzenia.

Kotu zapewnić w domu taką przestrzeń, gdzie będzie się czuł całkowicie bezpiecznie oraz swobodnie. Do takiego miejsca kot musi mieć swobodny dostęp, aby w razie nieprzyjemnej dla siebie sytuacji mógł się tam szybko schronić. Kota wytresować się nie da, ale psa – owszem. Trzeba zatem nauczyć go takich poleceń jak „waruj” oraz „nie rusz”, pamiętając jednocześnie o tym, aby za pożądane reakcje psa nagradzać. Nabierze wtedy świadomości, że nękanie kota jest nieopłacalne.

Urządzeniem jakie zda egzamin w przypadku gdy posiadamy zarówno psa i kota jest elektryczny pastuch firmy PetSafe. Do takiego systemu możemy dokupić osobno obroże dla dużych i małych psów, a także dla kotów. Oszczędzi nam to kupowanie osobnych systemów dla naszych podopiecznych. W zestawie znajduje się 150m kabla, jednak całe ogrodzenie możemy rozbudować nawet do długości 1500m.


Napisz Komentarz