Bądź na bierząco - RSS

Elektryczny pastuch chroniący ogród

kwiecień 7th, 2010 Kategoria dla psa

elektryczny pastuchDziecko i pies to temat-rzeka – można o tym naprawdę bardzo wiele napisać i powiedzieć. Co do faktu, że obecność psa w domu bardzo pozytywnie wpływa na emocjonalny rozwój dziecka nikt żadnych wątpliwości nie ma. To również sprawia, że mały człowiek uczy się nie tylko szacunku do istot żywych, ale i odpowiedzialności.

Pamiętać przy tej okazji należy, że najważniejszą w tym wszystkim rolę odgrywają jednak dorosłe osoby, na których to barkach spoczywa całkowita odpowiedzialność za kontakty dziecka ze zwierzęciem. W żadnym wypadku nie wolno pozwalać swojej pociesze na traktowanie czworonoga na zasadzie maskotki. Psu także nie wolno na pewne zachowania pozwalać, dlatego też wymaga on odpowiedniego szkolenia (można sięgnąć w ostateczności nawet po elektroniczne systemy treningowe, ale zachować przy tym trzeba rozsądek i rozwagę).

Elektryczny pastuch przede wszystkim skutecznie ochroni miejsce zabaw dziecka przed dostępem psa. Możemy ogrodzić dostęp do piaskownicy, czy placu zabaw i tym samym zagwarantować czystość w tych terenach, do których dziecko ma najczęstszy dostęp. Kolejną zaletą takich systemów jest to, że mogą pracować z nimi nie tylko psy, ale także koty.


Napisz Komentarz