Bądź na bierząco - RSS

Profesjonalna tresura psa

marzec 19th, 2010 Kategoria dla psa

elektryczny pastuchWśród właścicieli psów nie brakuje osób bardzo odpowiedzialnych – na szczęście. Posiadanie takiego zwierzęcia to bowiem nie tylko przyjemności, ale też masa obowiązków. Każdemu też zależy na tym, aby swojego pupila zdyscyplinować. Na to akurat różne są sposoby.

Jedni wybierają tradycyjne metody, inni sięgają po elektroniczne obroże treningowe i pastuchy elektryczne, nie brakuje także i takich, którzy decydują się na oddanie swego pupila w ręce profesjonalisty. Oczywiście, taki zawodowy trening ma swoją cenę, nie mniej jednak jest w gruncie rzeczy opłacalny. Pamiętać bowiem trzeba, że zajmują się tym ludzie autentycznie znający się na rzeczy. Pracują z psami przeznaczonymi na przewodników czy do pracy w policji i tym podobne. Zajmują się także treningami na indywidualne zlecenia.

Nie ma obaw, że przy okazji takiego szkolenia zwierzę zapomni, kto jest jego właścicielem – właściciele powinni wręcz w takim wydarzeniu czynnie uczestniczyć, pies wówczas będzie się czuł bardziej bezpiecznie i komfortowo.

Jeśli chodzi o niewidzialne ogrodzenie to najbardziej zaawansowanym modelem jaki może posłużyć do nauki psa odpowiedzialnych zachowań w ogrodzie jest Dogtra EF 3000 GOLD. Obroża znajdująca się w zestawie zbudowana została z materiałów antybakteryjnych, jest bardzo odporna i wodoszczelna. Ładowanie znajdującego się w niej akumulatorka trwa raptem 2 godziny. Ogrodzenie można rozbudować do długości 1700m i o kolejne obroże dodatkowe dla psów.


Napisz Komentarz