Bądź na bierząco - RSS

Mały pies i niewidoczne ogrodzenie

sierpień 11th, 2010 Kategoria elektryczny pastuch

Niewidoczne ogrodzenie to system zabezpieczający ogród przed ciekawością psa oraz przed jego radosną, niepohamowaną zabawą. Posiadanie małego psa nie zawsze wiąże się z tym, że szkody będą mniejsze. Mały pupil potrafi wejść w najciaśniejszą dziurę, a co za tym idzie – ciężko jest go upilnować, by nie wchodził nam na przykład w rabaty kwiatowe. Inną sprawę też jest to, że dzięki niedużym rozmiarom potrafi prześlizgnąć się w małej dziurze w siatce i po prostu nam uciec.

Instalując niewidoczne ogrodzenie nie skrzywdzimy psa. Jeśli tylko system będzie dobrze dobrany do jego małych rozmiarów. Mianowicie chodzi o to, by zakupić elektrycznego pastucha z obrożą elektroniczną o małych rozmiarach. Kilka modeli takich obroży jest specjalnie zaprojektowanych dla małych psów.

Dodatkowo obroże dla małych psów posiadają słaby impuls elektrostatyczny, czyli inaczej zwany impuls korekcyjny. Jest on na tyle delikatny, że nie sprawia psu bólu, a jednocześnie na tyle nieprzyjemny, że zniechęca psa do wchodzenia w miejsca otoczone przewodem niewidocznego ogrodzenia. Jeśli jesteś w posiadaniu psa z długą lub gęstą sierścią to koniecznie trzeba zamocować w takiej obroży elektrody nieco dłuższe od tych, które są przykręcone do odbiornika obroży. Znajdziesz je w każdym dobrym zestawie niewidocznego ogrodzenia.


Napisz Komentarz