Bądź na bierząco - RSS

Elektryczny pastuch bez kabla

kwiecień 15th, 2010 Kategoria dla psa

pastuch elektrycznyPrzy okazji wakacyjnych wyjazdów bardzo często pojawia się problem – co zrobić z psem. Cóż, jeżeli ktoś przygarnia pod swój dach jakiekolwiek zwierzę, musi liczyć się z takimi właśnie sytuacjami oraz z tym, że to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Psa zawsze można zostawić u kogoś zaufanego czy w specjalnym hotelu dla psów, ale takie rozwiązania z wielu powodów wcale nie wydają się najlepsze.

Najlepiej zwierzę zabrać ze sobą – a przy okazji też parę innych rzeczy, które okażą się pomocne. Mowa w tym miejscu o obrożach antyszczekowych, treningowych oraz o niewidocznych ogrodzeniach (w sprzedaży są wersje przenośne takich pastuchów). Pozwoli to uniknąć wielu przykrych sytuacji, nie każdemu przecież zachowanie cudzego psa musi się podobać, a nikt nie jedzie na wakacje po to, aby użerać się z innymi ludźmi. To jedna sprawa, poza tym też nie wszyscy muszą za psami przepadać. Wysłuchiwanie uporczywego szczekania czyjegoś psa czy znoszenie jego wszędobylskiej obecności nie każdego musi napawać zachwytem.

Zestaw takiego niewidocznego ogrodzenia wyposażony jest w obrożę elektroniczną dla psa. W momencie kiedy pupil oddali się za daleko od nadajnika, otrzyma najpierw ostrzegawczy sygnał dźwiękowy a później impuls elektrostatyczny. Pies szybko się uczy, że nie należy oddalać się za bardzo od miejsca naszego biwakowania.


Napisz Komentarz